Specjaliści Grudziądz

Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Leksowski

Pan profesor posiada specjalizacje z chirurgii ogólnej, chirurgii klatki piersiowej oraz chirurgii onkologicznej i bariatrycznej (chirurgiczne leczenie otyłości). Od 1998 do 2019 roku pełnił obowiązki Kierownika Kliniki Chirurgii 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SP ZOZ w Bydgoszczy. Obecnie jest koordynatorem oddziału chirurgii w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr Wł. Biegańskiego w Grudziądzu.

Od 2005 r. pełni także obowiązki Kierownika Katedry Zdrowia Publicznego i Kierownika Zakładu Zdrowia Środowiskowego i Medycyny Zapobiegawczej Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest członkiem wielu towarzystw naukowych polskich i zagranicznych i członkiem kolegiów redakcyjnych czasopism medycznych. 
Profesor Leksowski specjalizuje się w leczeniu: otyłości olbrzymiej (bariatria), chorób chirurgicznych, owrzodzeń podudzi, żylaków kończyn dolnych, nowotworów przewodu pokarmowego, raka odbytnicy, raka jelita grubego, chorób naczyń, przepuklin, nowotworów jelit, chorób tarczycy, hemoroidów, chorób odbytu, kamicy żółciowej oraz żylaków. 

Od 2015 roku, jako jeden z nielicznych specjalistów w Polsce, przeprowadza z sukcesami, operacje chirurgicznego zmniejszenia żołądka.

 

dr n. med. Przemysław Wyżgowski chirurg, bariatra

 2009 Absolwent Wydziału Lekarskiego CM UMK w Toruniu,
Od 2010 do 2019 roku asystent w Klinice Chirurgii Ogólnej 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy wykonujący na co dzień operacje w zakresie chirurgii ogólnej oraz bariatrycznej w ramach NFZ i prywatnie. Obecnie pracuje na oddziale chirurgii w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr Wł. Biegańskiego w Grudziądzu.
Staże naukowe w Włoszech, Niemczech, Norwegii i Holandii, Belgii.
Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgów Polskich (TCHP), w tym Sekcji Bariatrycznej oraz Wideochirurgii
Sekretarz Bydgosko -Toruńskiego Oddziału Towarzystwa Chirurgów Polskich w latach 2015-2017 oraz 2017-2019 

 

Lek. Med. Jacek Frasz chirurg, proktolog

Dr Jacek Frasz jest chirurgiem ogólnym wykwalifikowanym w gałęzi proktologii. Jest specjalistą w leczeniu schorzeń końcowego odcinka układu pokarmowego. Domeną Doktora jest leczenie krwawień z odbytu, uchyłkowatości jelita, przetok, hemoroidów, szczelin odbytu, kłykcin kończystych.

Do zespołu bariatrycznego dołączył w 2017 roku. Obecnie pracuje na oddziale chirurgii w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr Wł. Biegańskiego w Grudziądzu.

 

mgr Hanna Sikorska dietetyk kliniczny

W 2008 roku ukończyła studia magisterskie na Wydziale Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy UMK im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, kierunek Dietetyka.

Obecnie pracuje na oddziale chirurgii w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr Wł. Biegańskiego w Grudziądzu w Zespole Leczenia Żywieniowego (ukończyła kurs Leczenia Żywieniowego, który jest wymagany do pracy w tym zespole). Pracując w Zespole jako dietetyk zajmuje się konsultacjami (edukacją pacjentów) z zakresu żywienia w wielu jednostkach chorobowych, jak również problemem niedożywienia pacjentów – suplementacja produktami ONS, żywienie dojelitowe, pozajelitowe. W zespole prof. K. Leksowskiego, zajmuje się konsultacjami dietetycznymi pacjentów przed i po operacji bariatrycznej. W związku z powstaniem tego zespołu uczestniczyła w kursie organizowanym przez Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie (aby móc lepiej przygotowywać się do pracy w zespole). Regularnie uczestniczy w konferencjach związanych z leczeniem żywieniowym, szczególnie tych pod patronatem Polskiego Towarzystwa Żywienia Do i Pozajelitowego.

Specjalista nie współpracuje z palcówką w Grudziądzu, jednak wspiera nas na spotkaniach Grupy Wsparcia ChLO Kujawy.

mgr Magda Kucharczuk fizjoterapeuta

Jest absolwentką Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – Wydział Nauk o Zdrowiu. Tytuł magistra fizjoterapii uzyskała w 2012r. Obecnie jest doktorantką w Katedrze Zdrowia Publicznego. Od 2012r. pracuje jako fizjoterapeuta w Klinice Chirurgii oraz w Klinice Neurochirurgii 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy. Jest uczestniczką wielu kursów oraz konferencji w dziedzinie fizjoterapii.

Ukończone Kursy: diagnostyki i fizjoterapii obręczy barkowej, diagnozowania i leczenia zespołów bólowych kręgosłupa i kończyn Metodą McKenziego, moduły A, B, C, D, kurs Podstawowy koncepcji PNF Proprioceptive Neuromuscular Faciliation, kurs Podstawowy Kinesiology Taping, kurs Masażu II Stopnia, terapia Tkanek Miękkich (poizometryczna relaksacja mięśni, masaż poprzeczny, masaż funkcyjny), fizjoterapia w geriatrii, kompleksowa terapia blizny.