WYDARZENIA 2019

2019

Za nami bardzo intensywny tydzień.

8 października 2019 roku braliśmy udział w spotkaniu Organizacji Pozarządowych w Bydgoszczy, gdzie mogliśmy uczyć się tego, jak rozwijać się i wykorzystywać nasz potencjał. Bardzo dziękujemy za zaproszenie Bydgoskiemu Centrum Organizacji Pozarządowych. 

10 października 2019 roku zawitaliśmy na V Kongres Osób z Niepełnosprawnościami w Warszawie, gdzie mieliśmy okazję poznać wiele aspektów prawnych, etycznych czy moralnych osób borykających się z ograniczeniami. 

12 października 2019 roku koledze Wojtkowi udało się zamienić kilka słów z panem Tomaszem Sekielskim, jednym z niezależnych dziennikarzy, jak i osobę otwarcie mówiącą o przebytej operacji bariatrycznej. Może stać się inspiracją dla innych, zastanawiających się nad chirurgicznym leczeniem otyłości.

   

Jakiś czas temu wzięłam udział w międzynarodowym przedsięwzięciu stworzenia książki z przepisami dla pacjentów bariatrycznych. Cieszę się, że nasze Stowarzyszenie zaistniało w tak ważnym projekcie… Trwają prace nad tłumaczeniem. Tutaj link do całej książki.

https://www.ifso.com/cookbook/mobile/index.html

Można korzystać za darmo.

Serdecznie pozdrawiam. Dorota Orzelska.

Oryginalny przepis można znaleźć na stronie mojej grupy o zdrowym jedzeniu Jem zdrowo przed i po CHLO/BARIATRIA/OTYŁOŚĆ

Tutaj plik PDF do pobrania

Ricette IFSO DIGITAL.indd

   

16 czerwca 2019 roku na Wyspie Młyńskiej mieliśmy możliwość wziąć udział w IV Pikniku Organizacji Pozarządowych. Za tę możliwość bardzo dziękujemy Bydgoskiemu Centrum Organizacji Pozarządowych https://www.facebook.com/bydngo/ Wiele rozmów, wiele zainteresowanych osób. DZIĘKUJEMY ZA WSPANIAŁY CZAS.

8.05.2019 rok

Rozpoczynamy serię konkursów z naszym Partnerem AthleticoMed.

Nagrodami będą konsultacje ze specjalistami związanymi z bariatrią, specjaliści pracujący w zespole pana Profesora Krzysztofa Leksowskiego. Fizjoterapeuta, dietetyk, chirurg, być może psycholog, wszystko jest przed nami.

Dzięki technice, nie trzeba odbierać nagrody w Bydgoszczy 🙂 Możesz mieszkać w Gdańsku, Szczecinie czy w Krakowie…spotkasz naszego specjalistę online 🙂

Zapraszamy do udziału w konkursie.

https://www.facebook.com/294192964754915/posts/396360951204782/

4.02.2019 rok

Zajmujemy się ważnym projektem. Istotnym dla wszystkich pacjentów bariatrycznych. Wszystkie placówki wykonujące operacje bariatryczne, rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Chirurgów, otrzymały od nas pismo z prośbą o ujednolicenie zaleceń żywieniowych po operacjach bariatrycznych. Otrzymały zalecenia stosowane w bydgoskim ośrodku, z prośbą o naniesienie uwag, propozycji… Długa droga przed nami, ale wierzymy, że uogólnione zalecenia żywieniowe wprowadzą “spokój ducha” wszystkich chlorków w Polsce. Niektóre ośrodki w ogóle nie mają takich zaleceń, pacjenci nie mają kontaktu z dietetykiem, a jak ważna jest rola jedzenia wiemy wszyscy. Opracowane zalecenia będą dostępne dla wszystkich. 

Mamy wsparcie specjalistów. Godziny rozmów za nami, wiele przed nami. BO BARDZO ZALEŻY NAM NA UJEDNOLICENIU ZALECEŃ. BO BARDZO ZALEŻY NAM NA WASZYM ZDROWIU. TRZYMAJCIE KCIUKI 

11.01.2019 rok

Cieszymy się kochani razem ze specjalistami Kliniki Chirurgii Ogólnej 10 WSK SP ZOZ w Bydgoszczy. Mamy potwierdzenie na to, że specjaliści pracują profesjonalnie lecząc nadwagę i otyłość. Niewiele placówek posiada taką akredytację i trzeba być z tego DUMNYM. Zespołowi GRATULUJEMY.

Tutaj można dokładnie przeczytać o akredytacji https://certyfikacjaptbo.pl/10897.html

 3.01.2019 rok

Zaczęliśmy rok spotkaniem z ludźmi, którzy stoją na pierwszym froncie podczas drogi w leczeniu otyłości. Lekarze pierwszego kontaktu zaprosili nas na wykład dotyczący leczenia bariatrycznego. Lek. med. Przemysław Wyżgowski, mgr Hanna Sikorska dietetyk kliniczny i Dorota Orzelska prezes Stowarzyszenia, mogli szacownemu gronu lekarzy przybliżyć czym jest chirurgiczne leczenie otyłości, odpowiedzieć na bardzo wiele pytań. Marek Pilarczyk uwiecznił to spotkanie wykonując zdjęcia.

Uważamy, że takie spotkania są bardzo ważne i istotne, bo to lekarze pierwszego kontaktu potrafią bardzo wspierać nas, pacjentów bariatrycznych. Wśród gości byli lekarze Kujawsko – Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce, co dla Stowarzyszenia jest ogromną nobilitacją.

BARDZO DZIĘKUJEMY ZA MOŻLIWOŚĆ WYPOWIEDZI I PRZYBLIŻENIA PAŃSTWU BARIATRII W PIGUŁCE. MAMY NADZIEJĘ NA DALSZĄ WSPÓŁPRACĘ.